קליניקת אקורד- פרופ' אתי דרומי - יישום NDI באקורד
הטיפולים באקורד מאופיינים בעבודה זוגית וזורמת בין הילד לבין קלינאית תקשורת וכן בשיתוף ההורים במטרות הטיפול ובשימוש באסטרטגיות ההתערבות.
 
פרופ' דרומי מפקחת על פיתוח כל תכניות הטיפול של מטופלי אקורד. קלינאיות התקשורת באקורד מקבלות לווי מקצועי צמוד מפרופ' דרומי. פרופ' דרומי מקיימת תצפיות תקופתיות בחדר הטיפולים ומשתתפת בכל הפגישות המתקיימות בין הקלינאיות וההורים.

מפגשי הטיפול מתקיימים בדרך כלל פעמיים בשבוע. אורך כל מפגש כחצי שעה. המפגש מתנהל בחדר שקט תוך כדי משחק המאפשר לילד מגוון התנסויות וחוויות של שיתוף עם הקלינאית.  

מניסיון מצטבר של שנים רבות למדנו כי תוכנית התערבות המתקיימת בעקביות לאורך חודשים או שנים מאפשרת גם לילדים הסובלים מלקויות עמוקות בתקשורת, שפה ודיבור, כולל ילדים צעירים מאד עם לקויות על הרצף האוטיסטי, לפתח שפה יצירתית וליהנות מתקשורת בין-אישית.

כל קלינאיות התקשורת באקורד הן בעלות הכשרה מקצועית מעולה בתחום רכישת העברית כשפת אם, התפתחות רגשית- חברתית, שלבים בהתפתחות הקוגניטיבית, שלבים בהתפתחות השפה החל מהשלב הקדם מילי ועד להופעת הדקדוק והיכולת בתחום השיח.
 
ישנם מקרים בהם הילד מקבל במקביל לטיפול של קלינאית תקשורת באקורד טיפולים תומכים נוספים כמו למשל ריפוי בעיסוק, הידרותרפיה או טיפול בתנועה. במקרים מסויימים ההורים מקבלים גם הדרכה על ידי פסיכולוג. כאשר ילדים משולבים במסגרות חינוך רגילות ומלווים על ידי משלבות חינוכיות, מתבצעת באקורד תכנית הדרכה למשלבות הכוללת תצפיות בגנים וישיבות הדרכה לצוותים.

הורים רבים בוחרים בפרופ' דרומי כרכזת הטיפול של ילדם (Case manager). ישיבות צוות נערכות באקורד כחלק מתכנית הטיפול בילד. פגישות הורים מתקיימות באקורד אחת לשלושה חודשים כחלק מתכנית הטיפול בילד.  

להסבר מפורט על שיתוף ההורים והדרכתם
 

יישום NDI באקורד