צוות קלינאיות תקשורת

פרופסור אסתר דרומי
החוג להתפתחות האדם והחינוך באוניברסיטת תל- אביב,
בעלת תואר שלישי בהתפתחות תקינה של שפה. בוגרת ומוסמכת בית הספר להפרעות בתקשורת באוניברסיטת ת"א. מומחית לאבחון ולטיפול בבעיות תקשורת ושפה בקרב אוכלוסיות רגילות ובקרב ילדים בעלי לקויות התפתחותיות וצרכים חינוכיים מיוחדים. 

- קורות חיים אתי דרומי
- אסתר דרומי - דף הבית באוניברסיטת תל-אביב
חנין קופטי
בוגרת החוג להפרעות בתקשורת במכללה האקדמית הדסה בירושלים (2009), בעלת תואר שני בנירוביולוגיה, (M.Sc) מהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית בירושלים (2012).  התיזה שלי עסקה בגנטיקה של האוטיזם, חקרתי לעומק  את חשיבות גן האוקסיטוצין בהקשר לשכיחות הופעת האוטיזם.
ניסיוני כולל טיפול בילדים עם לקויות בתחומים שונים ומגוונים החל מלקויות בתחומי השפה, ההיגוי, הגמגום והפרעות קול, וכולל לקויות על הרצף האוטיסטי. עבדתי במכוני התפתחות הילד בקופות החולים, כיום אחראית על תחום הפרעות בתקשורת  במכון להתפתחות הילד של קופת חולים כללית במחוז ירושלים.

החזון שלי:
"אני מאמינה שהילדים הם עתידנו. למדו אותם היטב ותנו להם להראות את הדרך, הראו להם את כל היופי האצור בתוכם, העניקו להם תחושת גאווה כדי להקל עליהם, ותנו לצחוק הילדים להזכיר לנו איך היינו פעם .."  לינדה קריד, משוררת.
אני מתבוננת על עולמו של הילד דרך המשקפיים הייחודיות שלו. עוקבת אחר מוקד ההתעניינות שלו, מסתכלת על הבעת פניו ומקשיבה לקולות ולמילים שהוא משמיע. בכך אני מתחברת לעולמו ומוסיפה כל פעם מחדש פיסת מידע מהידע המקצועי שלי שמכוון אותו לשביל בו הוא מוביל, מעורר, מרתק, מרגש, מפתיע, משתף, מאתגר ומצליח לתקשר עם הסביבה בדרך חוויתית ומהנה.
ענבל בלייך
בוגרת החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב (2011).
סטודנטית לתואר שני במסלול להתפתחות הילד באוניברסיטת חיפה.
 
בנוסף לעבודתי בקליניקת 'אקורד', אני קלינאית תקשורת בחטיבה הקדם יסודית של מרכז מיחא ת"א, מסגרת חינוכית שיקומית לילדים עם לקות שמיעה, המשלבת עבודה בצוות רב מקצועי. בעלת ניסיון בטיפול בילדים עם קשיים בתחומי השפה, דיבור (דיספרקסיה, היגוי ולקויות נוספות) ושמיעה בכל הגילאים, כחלק מעבודתי בעבר במרכז לשיקום שמיעה 'שמע' ובית הספר 'גאולה' וכיום במכון פרטי. כמו כן, עוסקת באודיולוגיה ובתוך כך מתאימה מכשירי שמיעה ומבצעת בדיקות שמיעה לכל הגילאים.

החזון שלי:
אני מאמינה שהילד הוא עולם ומלואו. סביב הילד אינספור עולמות תוכן ויזואלים, טקטיליים ושמיעתיים, אליהם הוא נחשף ומתפתח בהתאם. לפי ראות עיני, ילד המגיע לטיפול, לעתים זקוק לתיווך שיקשר אותו לעולמות תוכן אלה על מנת לאפשר לו התפתחות מיטבית. ניתן לעזור לו אם רק נוכל לראות את העולם דרך עיניו ונאפשר לו לחוות את אותו עולם בדרך קצת אחרת. הטיפול בו ובמשפחתו הוא חוויה רב חושית ומתבסס על העדפותיו ותחומי העניין שלו ושל והוריו, "סוכני הפעולה" של הקלינאית, שמיישמים את עקרונות הטיפול בסביבה הטבעית של הילד.
הודיה דולב
בוגרת החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת אריאל בהצטיינות (2012) ותעודת הצטיינות בתחום המחקר. בעלת תעודת מטפלת התנהגותית (ABA) מטעם אוניברסיטת תל אביב (2006).
ניסיוני בתחום החל משנתיים שירות לאומי במסגרות חינוך מיוחד: גן תקשורת לילדים עם לקות על הרצף האוטיסטי ומעון יום שיקומי לילדים עם עיכוב התפתחותי. במהלך לימודי התואר עבדתי כתרפיסטית של ילדים עם לקות על הרצף האוטיסטי כחלק מתוכניות טיפול ביתיות. עם תום הלימודים המשכתי לעסוק בתחום לקויות התקשורת בעבודתי במסגרות של גני התקשורת ועוסקת בתחום זה עד היום, נוסף לעבודתי בקליניקת "אקורד". בנוסף, ניסיוני כולל גם טיפול ואבחון של ילדים עם לקויות שפה והיגוי במסגרת מכון טיפולי.
 
החזון שלי:
אני מאמינה כי לכל ילד יש את הרצון להביע את עצמו, להישמע ולהראות על ידי הסובבים אותו, אך לעתים הוא אינו יודע כיצד לעשות זאת. תפקידי הוא למצוא את הדרך המתאימה עבור הילד המסוים ולתת לו את הכלים להביע ולבטא את רצונותיו, את תחושותיו ורגשותיו, את תחומי העניין שלו. מהלך טיפולי מוצלח ומקדם מתבסס על בניית קשר ואינטימיות ביני ובין הילד. על בסיס זה שיוצר קרבה וביטחון, הילד יוכל לחקור את העולם, להתנסות וללמוד מתוך חוויה והנאה משותפת, כאשר אני מלווה אותו ומצטרפת אליו לעולם שלו. בעולם זה נוכל לפתח את אותם כלים להם הוא זקוק, בהתאם לפרופיל האישי של כל ילד.
טל ברק
בוגרת החוג (B.A) להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה (2013). 
סטודנטית לתואר שני בהפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל אביב.
התגוררה בבוסטון, ארה״ב, במשך 11 שנים במסגרת שליחות. דוברת אנגלית שפת אם, ומטפלת גם בשפה זו.
 
מלבד עבודתה בקליניקת ׳אקורד׳, עובדת בחטיבה הקדם יסודית במרכז מיח״א, ובמרכז ׳שמע׳- מסגרות חינוכיות שיקומיות לילדים כבדי שמיעה וחירשים. כמו כן, בעלת ניסיון בטיפול בילדים המאובחנים על הרצף האוטיסטי, ובילדים עם קשיים מגוונים בתחומי השפה והדיבור. 
 
החזון שלי:
אני מאמינה כי לכל ילד יש לתפור את החליפה הטיפולית הייחודית לו, ובעצם לאפשר לו לרכוש את הכלים המתאימים לצרכיו על מנת שיוכל לתקשר עם סביבתו בצורה מובנת ויעילה. באמצעות חוויות משותפות ומהנות, הילד ואני מפתחים קשר המתבסס על אמון וקרבה, ובכך יוצרים סביבה פוריה להשגת המטרות. 
אני סבורה כי שיתוף הפעולה עם משפחתו של הילד חשובה ותורמת באופן מהותי להתקדמותו בתחומים השונים, ואני מאמינה בעשייה מתוך מקצועיות וידע, בשילוב עם אכפתיות ורגישות. 
עדי רביד
בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
בעלת תואר ראשון בהפרעות בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב.
בעלת ניסיון בטיפול בילדים על הרצף האוטיסטי ובילדים בעלי עיכוב התפתחותי בגני משרד החינוך והעמותה לילדים בסיכון.
 
החזון שלי:
"אנוש הנני, וכל דבר אנושי אינו זר לי" אמירה זו מיוחסת למחזאי הרומי פובליוס טרנטיוס. בעיניי, ראוי לו למטפל שיביא לחדר הטיפולים, תחילה את אנושיותו, ומיד אחריה את שק הכלים המקצועי שלו. החיבור האנושי הבלתי אמצעי בין המטפל למטופל הוא הוא הבסיס לקשר.
 
מעיין בלומנפלד
בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה והיבטים התפתחותיים בחינוך, תואר שני בלקויות למידה  ותעודת הוראה בחינוך מיוחד באוניברסיטת תל אביב. בוגרת קורס "אתגר השילוב" מטעם האלו"ט. בוגרת הקורס ל"הנחיית שילוב יחידנית לילדים על הרצף האוטיסטי" ושותפה לצוות ההגייה של הקורס. עבודת הגמר בתואר השני עוסקת במשלבות יחידניות לילדים על הרצף האוטיסטי בישראל, בהנחיית פרופ' אסתר דרומי.
בעלת נסיון בטיפול ושילוב ילדים עם לקויות תקשורתיות ולקויות שפתיות בגיל בית ספר ובגנים. בעלת נסיון וידע בגישה ההתפתחותית-טיבעית NDI ובבניית תכניות עבודה בשילוב היחידני ובשעות אחר הצהריים. מרצה במכללת "סמינר הקיבוצים" בתחום השילוב והוראה. 

החזון שלי:
שילוב כדרך חיים. על השילוב להתחיל מהבית, לאחר מכן בקהילה ולבסוף במסגרת החינוכית. חברה שמכילה את כל חבריה היא חברה צודקת ושיוויונית. המחוייבות שלנו היא לאפשר, להתאים, ללמד ולהכשיר כל ילד ובוגר לחיים מלאים ומאושרים בקהילה שלו.
מירב נירפז
בוגרת תואר B.Ed בחינוך מוסיקלי ותרפיסטית במוסיקה (GSMD, לונדון).
מנחת שילוב בוגרת מסלול הנחיית שילוב יחידני של ילדים על הספקטרום האוטיסטי בביה״ס לחינוך באוניברסיטת ת״א. עבדה כמתאמת שילוב ומטפלת במיומנויות חברתיות בגן תקשורתי בשרון כ 7 שנים.
 
החזון שלי:
עלינו להתאים את רמת התיווך לכל ילד בכדי שהשתתפותו בחברת בני גילו תהווה מצע להתפתחות בונה, חוויה חיובית לכל המעורבים ומיצוי הפוטנציאל הטמון בו. אני מאמינה שהתאמה בין משפחת הילד והסביבה המשלבת הם העוגן להצלחת התהליך.

מנהלת מקצועית

קלינאיות תקשורת

מנחות שילוב