קליניקת אקורד- פרופ' אתי דרומי - קורות חיים של אתי דרומי
פרופ' אסתר דרומי סיימה את התואר הראשון (1973) ואת התואר השני (1977) בלימודי הפרעות בתקשורת באוניברסיטת תל-אביב. בלימודי התואר השלישי התמחתה בהתפתחות תקינה של השפה העברית ובלקויות שפה בקרב ילדים דוברי עברית. היא קיבלה את התואר דוקטור בפילוסופיה מאוניברסיטת קנזס בארה"ב (1982). החל משנת 1980 היא משמשת חוקרת ומרצה באוניברסיטת תל-אביב בחוג להיבטים התפתחותיים של החינוך במסלול לחינוך תלמידים לקויי שמיעה. במקביל היא עוסקת באבחון ובטיפול כקלינאית תקשורת בעיקר עם ילדים צעירים הסובלים מלקויות שפה ובני משפחותיהם (ילדים עם לקויות שמיעה, ילדים עם לקויות על הרצף האוטיסטי, וילדים עם לקויות שפה ודיבור).

פרופ' דרומי הייתה חוקרת ומרצה אורחת באוניברסיטת דאלאס בטקסס ושם לימדה במרכז קלייר להפרעות בתקשורת (1994-1997). היא פעלה בצוות שהקים תכנית לימודים לדוקטוראט באוניברסיטה זו. בין השנים 2000-2004 פרופ' דרומי הייתה ראש החוג להיבטים התפתחותיים בחינוך באוניברסיטת תל-אביב. באותן שנים היא גם שימשה יועצת מדעית מטעם המועצה להשכלה גבוהה בהקמת תכניות הלימודים בתחום הפרעות בתקשורת במכללת הדסה בירושלים ובאוניברסיטת חיפה (2000-2005).

תחומי המחקר העיקריים בהם היא עוסקת: התפתחות המשמעות הלקסיקאלית: המעבר מתקשורת לשפה מוסכמת, לקות שפה ספציפית בקרב ילדים דוברי עברית, פיתוח תכניות להקניית שפה לילדים עם לקויות שמיעה, אבחון תקשורת ושפה בקרב ילדים עם הפרעות על הרצף האוטיסטי, פיתוח תכניות התערבות לתקשורת ושפה בגישה התפתחותית-טבעית.

פרופ' דרומי פירסמה שלושה ספרים מדעיים, ועשרות פרקים ומאמרים בנושא התפתחות תקינה של שפה ולקויים בתקשורת בספרים ובכתבי עת מדעיים בין-לאומיים.

חזרה לצוות הקליניקה

אתי דרומי - קורות חיים